CEZARY ŻURAWSKI
Informatyk administrator systemu
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych
ul. Kopernika 36/40
00-924 Warszawa
telefon (48) 022 551 55 45
kom 782 33 99 69
adres mail: cezaryzur@gmail.com  zurawski@opzz.org.pl
pokój: 203,202

Okiem astygmatyka Okiem astygmatyka

Handlować, czy nie handlować w niedzielę?

Za kilka tygodni będziemy świętować Pierwszego Maja, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z maja 1886 w Chicago, podczas strajku o wprowadzenia 8- godzinnego dnia pracy.

Szyja żyrafy z makaronem

W Polsce rośnie ilość multimilionerów. Kiedyś o fanaberiach bogaczy czytaliśmy tylko na portalach plotkarskich krajów słynących, wedle powszechnej opinii, z zamożności. Dzisiaj zachcianki ludzi zamożnych można realizować w Polsce

Związkowiec to także obywatel

Wiele dzieje się w naszym kraju, a wydążenia mają charakter coraz bardziej burzliwy. Dotkają nas pośrednio lub bezpośrednio.

Zróbmy sobie szkołę

Jan Zamoyski, wielki Polak i patriota, zauważył, że poziom wykształcenia wpływa na losy Rzeczpospolitej. Niestety problem leży w szczegółach. Uczyć, ale jak? Od czasu powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej doświadczyliśmy różnych pomysłów na uczenie naszych milusińskich, a każda władza oczekiwała systemu szkolnego, który produkowałby obywatela posłusznego, pracowitego i niekonfliktowego.