Zamknij
OPZZ informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika
(w szczególności z wykorzystaniem plików cookies) w celach związanych z realizacją usług reklamowych i analityki biznesowej.
Jeżeli brak zgody należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Biuro prasowe Biuro prasowe


Ryszard Grąbkowski
Sekretarz prasowy
(22) 551 55 04
e-mail:  grabkowski@opzz.org.pl                                               

Piotr Szumlewicz
Dziennikarz związkowy
tel.: (22) 551 55 02
e-mail: szumlewicz@opzz.org.pl

Cezary Żurawski 
Administrator portalu OPZZ,
tel. 22 551 55 45
e-mail: zurawski@opzz.org.pl
Moja strona publiczna
 

Komunikaty prasowe Komunikaty prasowe

NASZ APEL!

W najbliższy piątek 31 marca 2017 roku, nasi koledzy i koleżanki ze Związku Nauczycielstwa Polskiego będą walczyć o swoje prawa, miejsca pracy i godne wynagrodzenia. OPZZ jako konfederacja tworzona przez wiele związków zawodowych i federacji stoi na straży przestrzegania praw pracowniczych i socjalnych w Polsce. W tym dniu wspólnie zawalczmy o przyszłość polskiej edukacji!

Co dalej z deputatem węglowym? Komitet Inicjatywy Ustawodawczej pisze do wicepremiera Morawieckiego

Członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej obywatelskiego projektu zmian w „Ustawie z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego”, który reguluje sprawę deputatu węglowego dla górniczych emerytów i rencistów, protestują przeciwko opieszałości rządu i posłów.

Co dalej z deputatem węglowym?

Mija rok od złożenia w Sejmie, 29 marca 2016r, 126 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zmian w „Ustawie z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, które uregulowałyby sprawę deputatu węglowego dla górniczych emerytów i rencistów.

OPZZ apeluje do Ministra Sprawiedliwości

Wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski apeluje do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro: Aktualny stan prawny ogranicza możliwości korzystania z drogi sądowej w sprawach z zakresu prawa pracy.

Skandaliczna próba zawłaszczenia pieniędzy przyszłych emerytów

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wiceminister Marcin Zieleniecki przedstawił rządowy dokument „Przegląd systemu emerytalnego - informacja Rady Ministrów dla Sejmu RP o skutkach obowiązywania ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wraz z propozycjami zmian”. Wśród kilkunastu propozycji znalazł się pomysł, aby prawo do emerytury przysługiwało dopiero po przepracowaniu 15 lat składkowych.
Wyświetlanie 1 - 5 z 376 rezultatów.
Pozycji na stronę 5
z 76