Zamknij
OPZZ informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika
(w szczególności z wykorzystaniem plików cookies) w celach związanych z realizacją usług reklamowych i analityki biznesowej.
Jeżeli brak zgody należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Biuro prasowe Biuro prasowe


Ryszard Grąbkowski
Sekretarz prasowy
(22) 551 55 04
e-mail:  grabkowski@opzz.org.pl                                               

Piotr Szumlewicz
Dziennikarz związkowy
tel.: (22) 551 55 02
e-mail: szumlewicz@opzz.org.pl

Cezary Żurawski 
Administrator portalu OPZZ,
tel. 22 551 55 45
e-mail: zurawski@opzz.org.pl
Moja strona publiczna
 

Komunikaty prasowe Komunikaty prasowe

Skandaliczna próba zawłaszczenia pieniędzy przyszłych emerytów

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wiceminister Marcin Zieleniecki przedstawił rządowy dokument „Przegląd systemu emerytalnego - informacja Rady Ministrów dla Sejmu RP o skutkach obowiązywania ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wraz z propozycjami zmian”. Wśród kilkunastu propozycji znalazł się pomysł, aby prawo do emerytury przysługiwało dopiero po przepracowaniu 15 lat składkowych.

Oświadczenie kierownictwa OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uważa za skandaliczne postawienie przed komisją dyscyplinarną nauczycielek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu.

„500+” - „złotówka za złotówkę”

Kilka dni temu media informowały o sytuacji pani Iwony, samotnej matki ze Słupska, której nie zostało przyznane świadczenie wychowawcze - 500 zł na pierwsze dziecko, bo o 7,82 zł przekroczyła kryterium dochodowe. OPZZ od początku wskazywało na konieczność uregulowania sytuacji, kiedy rodzina przekracza minimalną kwotę ustawowego kryterium, eliminującą przyznanie świadczenia z Programu ,,Rodzina 500+”.

OPZZ przeciwko dumpingowi socjalnemu

Wicepremier Mateusz Morawiecki deklaruje, że płace polskich pracowników w krótkim czasie osiągną poziom wynagrodzeń obywateli krajów zachodnich. Niestety w praktyce rząd podejmuje działania, które uderzają w interesy polskich pracowników.

Referendum szkolne

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku? 31 stycznia 2017 r. został powołany piętnastoosobowy Komitet referendalny.
Wyświetlanie 1 - 5 z 372 rezultatów.
Pozycji na stronę 5
z 75