Artykuły Artykuły

2,5 razy więcej za pracę w niedzielę

Piotr Szumlewicz: Trwa debata na temat ustawy ograniczającej handel w niedzielę, którą przygotowała NSZZ Solidarność, a wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z jej założeniami zakaz ma objąć głównie galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe i sklepy sieci franczyzowych.

Nowy budżet – stare problemy

Jan Guz: Rząd przedstawił projekt budżetu na 2017 rok. Dyskutowaliśmy o nim na spotkaniu Rady Dialogu Społecznego, ale niestety w wielu kwestiach władza nie wyszła naprzeciwko oczekiwaniom społecznym. Dlatego jesteśmy rozczarowani propozycjami rządowymi.

Wrzesień miesiącem pamięci także o Dzieciach Zamojszczyzny

Ryszard Łepik: II wojna światowa przyniosła naszemu krajowi ogrom nieszczęść. Według Małej Encyklopedii Wojskowej straty w ludziach w Polsce wyniosły 6 028 000 osób co daje w tamtym czasie 220 osób na 1000 mieszkańców

Kaduk pański

Cezary Żurawski: Tytułowy kaduk pański jest często używany, jako przykład bezprawia lub bezpodstawnych roszczeń. Nic bardziej mylnego. W XVII wieku w Polsce był to przywilej królewski

OPZZ: Nie ma naszej zgody na europejskie ceny leków !

Renata Górna: OPZZ z niepokojem odnosi się do artykułu opublikowanego w dzisiejszym wydaniu ,,Gazety Prawnej” (1 sierpnia br., Dziennik GP) o planach europarlamentarzystów związanych ze zrównaniem – ujednoliceniem cen leków w całej Unii Europejskiej.

Zawłaszczone rocznice

Jan Guz: W ostatnich dniach obchodzono uroczystości 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu, Ursusie i Płocku, za chwilę – czeka nas 60 rocznica Poznańskiego czerwca.

Równa płaca za tę samą pracę

Jan Guz: Komisja Europejska przygotowała projekt rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników, wprowadzający istotne zmiany, mające na celu poprawę warunków pracy pracowników delegowanych.

Równa płaca za tę samą pracę

Jan Guz: Komisja Europejska przygotowała projekt rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników, wprowadzający istotne zmiany, mające na celu poprawę warunków pracy pracowników delegowanych

Niech godna praca będzie bezpieczną pracą !

Jan Guz: Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy jest ważny dla polskich pracowników. Nie tylko ze względu na pamięć o tych, którzy zostali poszkodowani w wypadkach przy pracy.

OPZZ i RPO razem w obronie Konstytucji

Piotr Szumlewicz: Nawiązaliśmy współpracę z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, bo dzisiaj pracownicy są w Polsce obywatelami drugiej kategorii, obywatelami gorszego sortu

Równa płaca za tę samą pracę

Jan Guz: - Zasada „Równa płaca w tym samym miejscu za tę samą pracę” to dobra zmiana i koniec z dyskryminacją pracowników!

Przyszłość płacy minimalnej

Andrzej Radzikowski: Państwo które dopuszcza do masowego łamania tej zasady, sankcjonujące powszechność zatrudnienia na zleceniu, to państwo bezprawia

Ciemny naród wszystko kupi

Ciemy naród wszystko kupi – słowa Jacka Kurskiego pasują jak ulał do obietnic wyborczych Prezydenta Andrzeja Dudy i Premier Beaty Szydło – którzy rakiem wycofują się z tego co mówili w kampanii wyborczej.

Górnicze centrale związkowe włączają się do walki o emerycki deputat

Wacław Czerkawski: Przewodniczący górniczych związków zawodowych, na specjalnym spotkaniu 21 stycznia, w siedzibie ZZG w Polsce w Katowicach, poświęconym Inicjatywie Obywatelskiej dotyczącej zmiany projektu ustawy "Ustawa o zmianie ustawy z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego"

Przepracowałeś 40 lat a nie osiągnąłeś wieku emerytalnego. Powinieneś mieć prawo do zabezpieczenia emerytalnego. Walczymy o to!

Jan Guz: Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych społeczeństw w Unii Europejskiej. Pracujemy o ponad 500 godzin rocznie dłużej niż Holendrzy czy Niemcy, a zarazem nasze wynagrodzenia należą do najniższych w UE

Wyświetlanie 1 - 15 z 216 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 15