Zamknij
OPZZ informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika
(w szczególności z wykorzystaniem plików cookies) w celach związanych z realizacją usług reklamowych i analityki biznesowej.
Jeżeli brak zgody należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Koleżanki i Koledzy
 Związkowcy OPZZ
 
             Zbliżają się wybory parlamentarne, które zdecydują, jaka polityka gospodarcza i społeczna będzie realizowana przez najbliższe cztery lata.
Jako centrala reprezentująca setki tysięcy Polek i Polaków nie możemy być obojętni wobec tego wydarzenia. Aby skutecznie reprezentować interesy pracowników i ich rodzin powinniśmy mieć swoich przedstawicieli w Parlamencie. Potwierdzają to dotychczasowe doświadczenia Zespołu Posłów Związkowych.

Czytaj dalej

Lista kandydatów związkowych do Sejmu i Senatu

Jak założyć związek                                                                                                                   Newsletter Związkowiec OPZZ Kronika związkowaTwetterFacebookYoutube   English version

 

Aktualności Aktualności

Związki mundurowe pikietują Sejm ws. podwyżek i wyższych nakładów na służby

Podwyżki oraz wzrost wydatków m.in. na policję, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną oraz BOR - to główne postulaty związkowców służb mundurowych, którzy dzisiaj demonstrowali przed Sejmem.

CZŁONKOWIE RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO

Wnioski o powołanie przedstawicieli zostały skierowane do Prezydenta RP przez reprezentatywne organizacje pracowników, pracodawców i stronę rządową.

Przedsiębiorcy walczą o dotacje

Jak informowaliśmy 7 sierpnia br. w artykule „Rząd akceptuje nierówne traktowanie partnerów społecznych", minister pracy i polityki społecznej nie podejmie działań skutkujących przyznaniem reprezentatywnym centralom związkowym prawa do otrzymywania z budżetu państwa środków finansowych na opłacenie składek członkowskich z tytułu udziału w międzynarodowych organizacjach związkowych.

Światowy Dzień Godnej Pracy MKZZ: „Koniec chciwości korporacji”

7 października 2015 roku związki zawodowe na całym świecie po raz kolejny mobilizują się w trakcie Światowego Dnia Godnej Pracy, pod hasłem „Koniec chciwości korporacji". Akcje związkowe rozciągają się od Japonii do Ekwadoru, od RPA do Rosji.

Deputat do poprawki

Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej proponują zmiany w zasadach przyznawania deputatu węglowego. W tym celu złożyli w Sejmie projekt ustawy zmieniającej ustawę o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Nowe władze EKZZ

XIII Kongres Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych wybrał nowe władze. Przewodniczącym EKZZ został wybrany Rudy De Leeuw, Sekretarz Generalny FGTB (Belgia).

Ludzie w mundurach mówią: Dosyć!

Od poniedziałku w południe do czwartku przed Sejmem RP funkcjonuje „miasteczko mundurowe”.

Apel związkowców z FZZ "Metalowcy" z WSK PZL "

W imieniu naszych koleżanek kolegów związkowców Metalowców z WSK PZL Świdnika zwracamy się wszystkich do członków Zakładowych Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Metalowcy o wsparcie ich inicjatywy pod zbieraniem podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wzmocnieniu przemysłowego potencjału obronnego Rzeczpospolitej Polskiej.

Szkolenie SIP u „Metalowców”

W dniach 1-3 października, w Spale, odbyło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy zorganizowane przez Federację Związków Zawodowych „Metalowcy” oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

Razem silniejsi! Porozumienie w WABCO Polska

Jarosław Gadawski, OPZZ Konfederacja Pracy: Uważam tego typu porozumienie za duży sukces organizacji związkowej. Nasze doświadczenia warto przekazywać innymi kolegom przewodniczącym, aby uwierzyli, że związki zawodowe działając wspólnie, potrafią wynegocjować bardzo dobre porozumienie.

Kalendarium Kalendarium


Inicjatywy ustawodawcze OPZZ Inicjatywy ustawodawcze OPZZ

 Projekt zmiany ustawy Kodeks pracy

 

Projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 
Projekt zmiany ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
 
Projekt zmiany ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
 
  Projekt zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej Projekt dotyczy zniesienia prawa eksmisji „na bruk"
 
Projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy i ustawy o emeryturach pomostowych
Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze  srodków publicznych
 

Duszą górnictwo

Tadeusz Motowidło: W Jastrzębskiej Spółce Węglowej reprezentatywne związki zawodowe zgodziły się podpisać porozumienie z zarządem w sprawie bolesnych dla pracowników cięć

Obiecanki cacanki a wyborcy radość

Zbigniew Janowski: Po wysłuchaniu kilku relacji z konwencji wyborczych, kilkudziesięciu komentarzy licznych specjalistów od polskiej polityki i obejrzeniu kilkunastu „spotów” wyborczych mam pomysł

Dialog mimo wszystko

Andrzej Radzikowski: Jeżeli wszyscy się cieszymy i chwalimy, że wchodzi nowa ustawa o dialogu społecznym, to dlaczego chcemy zabrać narzędzia do dialogu na poziomie zakładowym?

Ewie Kopacz puszczają nerwy

Jan Guz: Trwa walka polityków o to, jakie problemy mają być rozstrzygnięte w referendum. Premier Ewa Kopacz zgłosiła propozycję, aby zapytać w nim o przywileje związków zawodowychFUNDACJA WSPARCIE

Strona startowa