Komunikat organizacji związkowych ArcelorMittal Poland S.A.Po raz kolejny cierpliwość pracowników krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland S.A. oraz hutniczych spółek wystawiona została na ciężką próbę po ogłoszeniu przez Zarząd APM hiobowej informacji o czasowym zatrzymaniu pracy wielkiego pieca oraz stalowni w dniu 23 listopada br.

Organizacje związkowe podtrzymują swoje stanowisko z maja br. dotyczące czasowego zatrzymania części surowcowej co skutkuje trudnymi do przewidzenia konsekwencjami dla pracowników jak i dla samego koncernu. Żądamy wycofania się z tej decyzji. Nie zgadzamy się na dalszą degradację miejsc i atmosfery pracy oraz urządzeń hutniczych.

W dniu 12 listopada na spotkaniu obecnych przedstawicieli organizacji związkowych ArcelorMittal Poland przyjęto decyzję o proteście, dlatego też wzywamy pracowników huty oraz spółek do udziału w nim.


Protest będzie miał miejsce przed bramą Główną w dniu 18 listopada 2019 roku.

Godz. 13:00 – blokada dróg przed Bramą Główną

Godz. 13:30 – wystąpienia przewodniczących organizacji związkowych

Godz. 14:00 – przemarsz al. Solidarności na plac Centralny


Zapraszamy także wszystkich pracowników, również byłych, na pikietę przed Urzędem Wojewódzkim, ul. Basztowa, w dniu 21 listopada br. o godz. 12:00.STAŃ W OBRONIE SWOJEGO MIEJSCA PRACY! STAŃ W OBRONIE SWOJEJ RODZINY!