Rada Powiatowa OPZZ w Częstochowie oraz działacze związkowi z różnych branż poparli kandydaturę obecnego włodarza miasta Krzysztofa Matyjaszczyka na prezydenta Częstochowy w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Wybory samorządowe to walka o małą ojczyznę, jaką jest Częstochowa. To jeden z ostatnich bastionów niezdobytych przez władze, które rządzą w naszym kraju - mówi Tomasz Blukacz, przewodniczący Rady Powiatowej OPZZ w Częstochowie. - Chcemy mieć swojego przedstawiciela we władzach miasta, osobę, do której moglibyśmy przyjść, porozmawiać o naszych problemach. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zawsze nas przyjmował, chciał rozmawiać i pomógł w załatwieniu wiele ważnych dla nas spraw. 

Poparcie dla Krzysztofa Matyjaszczyka w imieniu branży energetycznej zadeklarował również Krzysztof Kowalczyk , przewodniczący  Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Energetyki Oddział Częstochowa. 

- Z prezydentem Matyjaszczykiem jesteśmy złączeni na dobre i na złe. W 2013 roku wspólnie wygraliśmy walkę o obronę miejsc pracy w energetyce - przypomina Kowalczyk. - W ostatnich dniach również wystąpiliśmy do prezydenta o pomoc w podobnej sprawie. Wielokrotnie pukaliśmy do jego drzwi i za każdym razem byliśmy wysłuchani. Dlatego właśnie taką osobę musimy poprzeć. 

W nadchodzących wyborach samorządowych prezydent Krzysztof Matyjaszczyk może liczyć również na poparcie Związku Nauczycielstwa Polskiego. -  W miniony czwartek mieliśmy zebranie, na którym zastanawialiśmy się, którego kandydata na prezydenta Częstochowy poprzeć w wyborach samorządowych. Bezapelacyjnie zwyciężył Krzysztof Matyjaszczyk - podkreśla Grzegorz Sikora, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie. - Każdy z nas chodzi po ulicy i widzi jak zmienia się Częstochowa, także pod względem działalności kulturalno-oświatowej. Trochę już żyję na tym świecie i prezesem jestem bardzo długo. Przeżyłem wielu prezydentów Częstochowy, ale jestem przekonany, że ten obecny sprosta moim oczekiwaniom.

Stanowisko Rady Powiatowej OPZZ w Częstochowie

"Rada Powiatowa OPZZ w Częstochowie udziela poparcia Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi w wyborach samorządowych na Prezydenta Miasta Częstochowy na lata 2018-2023.

Dotychczasowa współpraca i angażowania się Pana Prezydenta w dialog społeczny, a także poszanowanie praw pracowniczych w sposób szczególny uzasadniają nasze  poparcie dla Pana Prezydenta na wybór na następną kadencję. 

Apelujemy do naszych członków i wszystkich mieszkańców Częstochowy o aktywny  udział w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 r. i oddanie głosów na Krzysztofa Matyjaszczyka Prezydenta wszystkich częstochowian. 

Jednocześnie Rada Powiatowa OPZZ w Częstochowie dziękuje Panu Prezydentowi za dotychczasowy wkład w rozwój miasta i zrealizowane inwestycje, za wprowadzone programy społeczne skierowane do mieszkańców oraz obronę miejsc pracy w Częstochowie i regionie."


STANOWISKO RADY POWIATOWEJ OPZZ W CZĘSTOCHOWIE


Źródło: www.wczestochowie.pl