Prezes zarządu PSS „Społem” w Katowicach Wacław Słaby został laureatem konkursu „Diamenty OPZZ” w kategorii „Najlepszy pracodawca”. Wniosek o wyróżnienie swojego szefa złożyli związkowcy. Nagrodę wręczył przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski.

R.G.

Bliskość i znajomość klienta zdecydowanie wyróżnia katowickie „Społem” na tle lokalnej konkurencji. Spółdzielnia założona w 1881 r. efektywnie buduje wizerunek sieci łączącej bogatą historię z nowoczesnym i przyjaznym podejściem do klientów.

– Nieustanne unowocześnianie sklepów i rozwój oferty produktowo-usługowej to nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów – mówi Wacław Słaby. - Priorytetem jest nie tylko profesjonalna obsługa i jakość oferowanych produktów, ale budowanie bliskich relacji z naszymi klientami.

Bożena Rybnik, przewodnicząca NSZZ Pracowników PSS „Społem” w Katowicach dodaje, że prezes "Społem" "dba o przestrzeganie praw pracowniczych, bezpieczne warunki pracy oraz szanuje dialog społeczny.

"Społem" dba o swoich pracowników

- Wacław Słaby jest profesjonalny, ma wiedzę merytoryczną i dzięki temu zaskarbia sobie szacunek pracowników - mówi przewodnicząca związku. - Doceniliśmy to szczególnie w zeszłym roku, kiedy dotknęła nas pandemia i związane z nią trudności. Mogliśmy liczyć na szefa.

Na uroczystości wręczenia nagrody w siedzibie spółdzielni Andrzej Radzikowski mówił, że "priorytetem prezesa Słabego jest stabilność przedsiębiorstwa.

- Załoga nie może się martwić, czy dostanie wynagrodzenie w terminie ani czy dostanie je w ogóle. Otwartość prezesa na pomysły pracowników buduje pozytywną atmosferę w firmie. To dobra recepta na sukces, tym bardziej, że „społem” znaczy „razem” – podkreślił przewodniczący OPZZ.