Konferencja prasowa Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej (nowe bulwersujące informacje)


7 marzec (wtorek), godz. 11.00
Katowice, Plac Grunwaldzki 8-10, IV piętro (siedziba ZZG w Polsce).
Kontakt: tel. Wacław Czerkawski – pełnomocnik Komitetu: 601 436 181
 
Mija rok od złożenia w Sejmie, 29 marca 2016r,  126 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zmian w „Ustawie z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, które uregulowałyby sprawę deputatu węglowego dla górniczych emerytów i rencistów.

9 czerwca ubiegłego roku podczas obrad Sejmu, projekt  uzasadniał Wacław Czerkawski - pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Wówczas wszystkie kluby i koła poselskie pozytywnie oceniły inicjatywę, a   Sejm skierował obywatelski projekt dotyczący deputatu węglowego dla byłych pracowników kopalń do dalszych prac w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. Już wtedy wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski wyraził nadzieję, że nowa regulacja wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2017r.

Niestety mija rok i nie odbyło się ani jedno posiedzenie sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa w sprawie naszego projektu, ani nie poznaliśmy rządowej ustawy, o której mówiło ministerstwo energii, a która miała być procedowana wspólnie z obywatelskim projektem. Wiceminister Tobiszowski zapewniał nas, a i w mediach non stop powtarzał, że już sprawa rusza i… do dzisiaj panuje cisza. Czas leci. Jedni emeryci umierają. Inni buntują się coraz bardziej.

Tymczasem dowiadujemy się, że rząd nagle chce się wycofać z obietnic. Zaś wiceminister Tobiszowski teraz odsyła nas do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. A ten …?

Szczegóły na konferencji. Zapraszamy!
 
Katowice,2017.03.06

Komitet Inicjatywy Obywatelskiej
Pełnomocnik Wacław Czerkawski