Zamknij
OPZZ informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika
(w szczególności z wykorzystaniem plików cookies) w celach związanych z realizacją usług reklamowych i analityki biznesowej.
Jeżeli brak zgody należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Aktualności Aktualności

Mafia pracodawców

Rząd wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oczekuje od pracodawców, aby przestrzegali prawa! W ostatnich miesiącach zostały przeprowadzone kontrole polskich firm pod kątem podpisywania nieoskładkowanych umów cywilnoprawnych niezgodnie z Kodeksem Pracy. Kontrola dotyczy ostatnich 5 lat.

Największy przypadek dumpingu socjalnego w Szwajcarii ujawniony

Polscy monterzy fasad zatrudnieni przy budowie najwyższego budynku w Szwajcarii- nowej siedziby koncernu Roche w Bazylei- otrzymają odszkodowanie w wysokości 1 miliona franków szwajcarskich i będą dalej kontynuować swoją pracę zatrudnieni przez nowego pracodawcę.

Nie płacili składek i boją się kontroli? Guz: To cwaniactwo

Umowy o dzieło są nadużywane przez pracodawców. I stąd cały krzyk, larum, la Boga!, zaczynają nas oskładkowywać! - mówił na antenie TOK FM Jan Guz, szef OPZZ. Według związkowca, przedsiębiorcy narzekający na weryfikowanie tak zwanych umów śmieciowych, przesadzają. - Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ZUS wchodzi z kontrolą. Mam do zakładu inną pretensję: dlaczego tak późno? - pytał Guz.

Związkowcy krytykują założenia planu naprawczego KW

Związkowcy nie zgadzają się, by plan naprawczy Kompanii Węglowej (KW) był realizowany - jak to określają - "kosztem pracowników". Sprzeciwiają się także koncepcji sprzedaży kilku kopalń KW Węglokoksowi. To zdecydowanie zły pomysł - oceniają.

Projekt nowelizacji ustawy oświatowej

W odpowiedzi na pismo dot. projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Zarząd Główny ZNP przedstawia uwagi.

Oskładkujmy wszystko

Jan Guz, przewodniczący OPZZ: Co do zasady wszystkie dochody z pracy powinny być oskładkowane. Pozwoliłoby to na wyższe emerytury płacącym składki.

Budżetówka żąda podwyżek i szykuje pozwy zbiorowe

Strażacy, służba więzienna, pracownicy sanepidów szykują pozwy zbiorowe przeciwko skarbowi państwa. Powód? Brak waloryzacji wynagrodzeń.

Związkowcy z premierem o konsolidacji sektora węglowego

Koncepcję konsolidacji sektora górnictwa węgla kamiennego zaproponowali górniczy związkowcy podczas środowego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Po rozmowach przedstawiciele związków deklarowali "bardzo umiarkowany optymizm"

Jedz jabłka w szkole i przedszkolu

Związek zwrócił się w poniedziałek z oficjalnym wnioskiem do Ministra Rolnictwa o objęcie przedszkoli programem "Owoce w szkole" tak, aby w ramach tej akcji przedszkolaki mogły nie tylko nabywać zdrowych nawyków żywieniowych, ale również wziąć udział w pierwszej "obywatelskiej lekcji".

ZUS kontroluje umowy o dzieło

Rzeczpospolita informuje na pierwszej stronie o kontrolach prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w firmach zajmujących się badaniem opinii publicznej. Zdaniem kontrolowanych przedsiębiorców, ZUS kwestionuje dotychczas podpisywane umowy o dzieło, od których nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne.

Spotkanie liderów związkowych w Hiszpanii

Przewodniczący OPZZ, Jan Guz podczas pobytu w Hiszpanii 8 sierpnia bieżącego roku spotkał się z burmistrzem niewielkiego andaluzyjskiego miasteczka, Marinaledy, Juanem Manuelem Sánchezem Gordillo.

OPZZ wspiera działkowców w walce o altany

W siedzibie OPZZ województwa świętokrzyskiego odbyło się spotkanie Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD z Przewodniczącą Rady OPZZ – Panią Elżbietą Drogosz

Kto zyskał na ostatnich zmianach systemu emerytalno-rentowego?

W „Dzienniku Gazeta Prawna” z 4.08.br. czytamy o „wygranych” i „przegranych” w wyścigu po składki emerytalne ubezpieczonych.

Lepsze prawo czy (wy)zysk?

W mediach ponownie pojawił się temat zmiany tych przepisów prawa pracy, które zdaniem pracodawców, podnoszą jej koszty. Zmiany te pogorszyłyby niestabilna pozycję pracowników.

OPZZ nt. Strategii BHP na lata 2014 – 2020

OPZZ przekazało do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stanowisko w sprawie strategicznych ram UE dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na lata 2014 – 2020. Pismo w tej sprawie skierowała do MP i PS wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska.

Wyświetlanie 1 - 15 z 454 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 31