Zamknij
OPZZ informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika
(w szczególności z wykorzystaniem plików cookies) w celach związanych z realizacją usług reklamowych i analityki biznesowej.
Jeżeli brak zgody należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Aktualności Aktualności

Jan Guz, OPZZ: potrzebny jest dialog władz ze społeczeństwem

 Brak dialogu społecznego rządu, ze związkowcami i pracodawcami, uderza w samą władzę polityczną, bo traci ona zaufanie społeczeństwa i instytucji zachodnich. A bez niego nie wprowadzimy żadnych...

OPZZ składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa

Dzisiaj Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych złożyło do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez Pana Marcina Działowskiego – właściciela FMD Marcin Działowski.

Apel Prezydium OPZZ w sprawie wyborów samorządowych

Zbliżają się wybory lokalne. Coraz więcej istotnych dla obywateli spraw jest w kompetencji samorządów. Jako centrala reprezentująca setki tysięcy Polek i Polaków nie możemy być obojętni wobec tego wydarzenia. Naturalna jest potrzeba reprezentowania środowisk pracowniczych w samorządach.

Oświadczenie OPZZ w sprawie ustawy Prawo zamówień publicznych

Oświadczenie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w sprawie okradania zatrudnionych z wykorzystaniem procedur ustawy – Prawo zamówień publicznych.

Zwycięstwo polskich opiekunek w Zurychu.

W piątek zakończył się pierwszy historyczny strajk polskich opiekunek osób starszych w Szwajcarii, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu.

Polskie emerytury jak rudera. Z tego nie da się wyżyć

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od lat apeluje o analizę obecnej sytuacji i zrewidowanie decyzji z 1999 r.

GW: "Rząd bez udziału związków zawodowych ustalił wysokość płacy minimalnej w 2015 r."

OPZZ chce dialogu, ale nie jest on możliwy ze względu na dyktat rządu i pracodawców.

Posiedzenie Naczelnej Rady Zatrudnienia

W siedzibie MPiPS odbędzie się dziś posiedzenie Naczelnej Rady Zatrudnienia. W posiedzeniu udział wezmą przedstawiciele OPZZ – członkowie Rady – B.Grzybowski i J.Wiśniewski

Skazani na czasówki

Umowy te stosuje się w sprzeczności z ich przeznaczeniem. Miały służyć do zatrudnienia w razie przejściowej potrzeby na dany etat a stały się sposobem na obchodzenie prawa. (Andrzej Raadzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ)

O zamówieniach publicznych w Sejmie

„W dniu wczorajszym odbyło się ostatnie posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych zawartych w drukach nr 1076, 1082, 1179,...

Piechociński krytykuje PIR; resort skarbu oczekuje przyspieszenia prac

OPZZ już ponad rok temu alarmował, że projekt Inwestycji Polskich najprawdopodobniej będzie blamażem rządu. Dzisiaj naszą diagnozę potwierdza jeden z najważniejszych ministrów.

Minister pracy ma zastrzeżenia do outsourcingu w TVP

Smutna to satysfakcja, że kolejny raz okazuje się iż apele OPZZ - często ignorowane - okazują się realnym ostrzeżeniem przed nadejściem problemów dostrzeganych przez strony zainteresowane za późno...

Opinia OPZZ ws. planu finansowego NFZ na 2015r.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zrzeszające związki zawodowe branży sanatoryjno – uzdrowiskowej wyraża bardzo głęboki sprzeciw wobec projektowanego planu finansowego NFZ na 2015 rok zakładającego bardzo znaczący spadek nakładów na świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju lecznictwo uzdrowiskowe.

Celebryci i autorytety medyczne nie będą mogli reklamować suplementów?

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych kilka miesięcy temu wystąpiło o radykalne ograniczenie reklam leków w mediach masowego przekazu

Rząd negatywnie o emeryturach niezależnych od wieku

Rząd zapowiedział, że zwróci się do Sejmu o odrzucenie projektu OPZZ nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zakłada on, że bez względu na wiek kobiety mogłyby przejść na emeryturę po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni - 40.

Wyświetlanie 1 - 15 z 422 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 29