Europejska Konfederacja Związków Zawodowych (EKZZ) we wrześniu rozpoczęła kampanię „Zakończyć kryzys, zwiększyć płace i opodatkować nadmierne zyski przedsiębiorstw”. W akcję włączyły się związki zawodowe zrzeszone w EKZZ z całej Europy, w tym Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Biuro Prasowe OPZZ

W Polsce z inicjatywy OPZZ akcję poparło wiele osób, w tym także politycy i działacze społeczni. Te działania są bardzo ważne, bo polski rząd nie radzi sobie z inflacją, która z miesiąca na miesiąc rośnie i osiągnęła już prawie 18%. Niszczy ona dochody pracowników i uderza w przedsiębiorstwa.

„OPZZ domaga się adekwatnej do wzrostu cen waloryzacji wynagrodzeń, zamrożenia cen nośników energii dla wszystkich odbiorców, ograniczenia gigantycznych - wynikających z monopolistycznych pozycji na rynku, nieuzasadnionych zysków polskich państwowych firm energetycznych i paliwowych” – słyszymy w specjalnym komunikacie Przewodniczącego OPZZ Andrzeja Radzikowskiego, który mogą państwo obejrzeć poniżej. Pod nagraniem znajduje się również galeria zdjęć osób, które poparły inicjatywę EKZZ.