22 maja o godz. 12:00 pod Biurem Poselskim posłanki Urszuli Ruseckiej (PiS) w Wieliczce odbędzie się pikieta przeciwko blokowaniu przez nią propracowniczych rozwiązań: wprowadzenia emerytur stażowych, projektu ustawy o zawodzie psychologa oraz projektu ustawy wzmacniającej szczególną ochronę związkową.

Organizatorem pikiety jest Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ), które walczy o wprowadzenie propracowniczych rozwiązań. Ich wdrożenie blokuje posłanka Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka - przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Posłanka Urszula Rusecka:

  • od 12 lutego 2020 r. blokuje projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych - druk 247 (Emerytury Stażowe),
  • od 6 lipca 2022r. wstrzymuje prace nad poselskim projektem ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów – druk 2113,
  • od 28 września 2022 r. blokuje projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych (projekt ustawy o algorytmach) - druk nr 2642.

Jej bierność oraz niechęć do rozmów w tych kwestiach jest nieakceptowalna i zmusza OPZZ do głośnego sprzeciwu. 22 maja o godz. 12:00 pod Biurem Poselskim Urszuli Ruseckiej związkowcy powiedzą DOŚĆ przeciwko blokowaniu przez nią propracowniczych rozwiązań, na które czekają tysiące pracownic i pracowników. OPZZ żąda, aby Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny w trybie pilnym zajęła się projektami ustaw, które blokuje posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Adres Biura Poselskiego Urszuli Ruseckiej:

ul. Kopernika 7A

32-020 Wieliczka