W dniach 18-19 czerwca 2026 roku na obiektach sportowych Aktywna Warszawa – Hutnik przy ul. Marymonckiej 42 w Warszawie odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego OPZZ. W wydarzeniu uczestniczyło jedenaście drużyn reprezentujących organizacje związkowe oraz zakłady pracy z całej Polski. Przez dwa dni rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a wszystkie spotkania rozgrywano w atmosferze wzajemnego szacunku i zgodnie z zasadami fair play.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach.

Grupa A:

  • Toyota Konfederacja Pracy,
  • MAN Bus Starachowice,
  • Związek Zawodowy Strażaków „Florian”,
  • Związek Zawodowy Bogdanka Lublin,
  • Huta Łabędy.

Grupa B:

  • Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego Lubin,
  • Krokodyle ITD,
  • ZZRG Zofiówka,
  • Związek Zawodowy Przemysłu Elektromaszynowego,
  • Federacja Chemików Puławy,
  • Usługi Publiczne Związek Zawodowy Strażaków „Florian”.

Po zakończeniu fazy grupowej oraz spotkań finałowych klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego Lubin

II miejsce – Usługi Publiczne Związek Zawodowy Strażaków „Florian” – Śląski ZW 

III miejsce – Związek Zawodowy Strażaków „Florian” 

Puchar Przewodniczącego OPZZ na kolejny rok zdobyła drużyna Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Lubin, potwierdzając swoją wysoką dyspozycję przez cały turniej.

Podczas uroczystego zakończenia przyznano również nagrody indywidualne:

  • Najlepszy zawodnik turnieju: Arkadiusz Konicz (Usługi Publiczne ZZS „Florian”),
  • Król strzelców: Kamil Ściętek (ZZ Strażaków „Florian” – Śląski ZW),
  • Najlepszy bramkarz: Błażej Morawski (ZZPPM Lubin),
  • Nagroda Fair Play: Artur Stanisław Fal (Krokodyle ITD).

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju, stworzenie niezapomnianych sportowych emocji oraz rywalizację prowadzoną z pełnym zaangażowaniem i w duchu fair play. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za wysoki poziom sportowy i doskonałą atmosferę, która towarzyszyła rozgrywkom przez dwa dni.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do patronów honorowych: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejMinisterstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej za objęcie wydarzenia patronatem.

Wyrazy wdzięczności składamy także partnerom wydarzenia: Dzielnicy Bielany m.st. WarszawyHucie Łabędy S.A.Fundacji WsparcieWodociągom WarszawskimRelax-TourBora Sp. z o.o. oraz Browarom Polskim. Dzięki Państwa wsparciu możliwe było sprawne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju na wysokim poziomie organizacyjnym.