Przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających urzędników wciąż walczą o podwyżki Fot. Monika Smolik / Olsztyn.com.pl

               23 czerwca (czwartek) 2022 r. odbyła się kolejna już konferencja przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających urzędników miejskich. Konflikt z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem trwa od kilku miesięcy i zaostrza się.

- Chcemy rozmawiać, chcemy dialogu, a jednocześnie tego dialogu na temat podwyżek oczekujemy od drugiej strony, od pana prezydenta miasta. Tym bardziej, że w ostatnim czasie nasilają się represje wobec pracowników, którzy biorą udział w sporze zbiorowym  powiedział Jarosław Szunejko, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Związkowcy uważają, że ich pracodawca stosuje wobec nich represje, czego przykładem jest zwolnienie jednej z pracownic, która była odpowiedzialna za organizację protestów. Sprawa trafiła do sądu.

Przewodnicząca Związku Zawodowego „Symetria” Ewa Wyka skrytykowała także powstanie w Urzędzie Miasta nowego związku zawodowego „Specjaliści”, do którego o dziwo należy kadra kierownicza pracowników Urzędu Miasta.

Aktualnie po mieście krąży samochód z banerem, na którym widnieje podobizna prezydenta Piotra Grzymowicza, to kolejna forma manifestacji niezadowolenia urzędników. Związki mówią, że koszt wynajęcie takiego samochodu to około 800 zł za miesiąc. Pieniądze na ten cel pochodzą ze składek członków. Baner ma jeździć tak długo, dopóki prezydent nie porozmawia ze związkowcami i nie przedstawi konkretnych propozycji.

Związki zawodowe będą walczyć do końca i jak już wcześniej wspomniały biorą pod uwagę wszystkie formy protestu!